Proiecte școlare și extrașcolare

CONCURS JUDEȚEAN ”BUCURIILE PRIMĂVERII” - REZULTATE FINALE - CREAȚIE

Document fără titlu
Rezultate Bucuriile primaverii 2024.pdf

Filiala Argeș a Societății Naționale de Cruce Roșie din România și Liceul Tehnologic nr.1, Mărăcineni au încheiat  parteneriat ”EDUCAȚIE PENTRU SĂNĂTATE”, pentru a contribui la educarea copiilor privind reducerea bolilor și a pierderilor de vieți, protejând în același timp sănătatea și siguranța celor mai vulnerabile persoane.

Obiectivele parteneriatului sunt:

-  să selecteze  voluntari;

-  să se înființeze 1 club de educație pentru sănătate;

-  să agreeze un program de activitatăți  care să fie implemenetat și monitorizat timp de 6 luni;

-  să asigure promovarea si vizibilitatea parteneriatului pe plan local

Coordonatori proiect: prof. Enache Maria și Mestecăneanu Caziana. La proiect participă 100 elevi de la clasele a IV-a - a VIII-a PJ și structură.

Activitate în cadrul proiectului PRO CES, "Integrarea copiilor cu dizabilități"

Prof. Stan Nicoleta

Clasa a II- a A - Prof. Costin Mădălina

Clasa a II-a B - Prof. Androne Cristina

Activitate în cadrul Proiectului Interjudețean "Protectia Pădurilor - Omul sfințește locul- împreună plantăm flori".

Activitatea a avut ca scop alfabetizarea ecologică a elevilor și a vizat obiective de prevenire a poluării și de  formarea unor deprinderi de conservare a naturii

Director prof. Pană Irina Maria,

Director adjunct, prof. Enache Maria,

prof. Costin Mădălina - clasa a II-a A,

prof. diriginte Stan Nicoleta -clasa a V-a,

prof. itinerant Scheaua Cosmina.

Activitate  în cadrul Proiectului Educațional Pro CES  în colaborare cu Centrul Județean de Resurse și Asistență Educațională Cluj - "SĂ NE ÎMPRIETENIM CU EMOȚIILE"

Prof. Stan Nicoleta

Prof. Costin Mădălina - clasa a II-a A